Pluskwa domowa to problem... Ale nie dla firmy eddrobak!Pluskwa domowa z pewnością nie jest gościem, którego ktokolwiek chciałby mieć w domu. Niestety, insekty te wcale nie pytają o zgodę, a pojawiają się bez zapowiedzi, często w ogromnych ilościach. Zauważenie w mieszkaniu szkodników często budzi ogromne emocje: niedowierzanie, obrzydzenie, wstyd. Wiele osób kojarzy pluskwy domowe z brudem i patologią, tymczasem ich pojawienie się to często czysta - nomen omen - loteria. W ostatnich latach, głównie ze względu na ocieplenie klimatu, do Polski dotarła prawdziwa inwazja pluskwy domowej. Na szczęście z pomocą specjalistów można ją wytępić tanio, szybko i definitywnie.

Zazwyczaj pluskwowy dramat zaczyna się od przyniesienia do domu używanych ubrań lub mebli. Bywa on też znacznie bardziej prozaiczny: pluskwa może przejść na nas nawet w kinie, autobusie czy sklepie, a już jedna wystarczy do założenia kolonii. Dorosłe osobniki są niewielkich rozmiarów i mają kolor bursztynowy. Na początku trudno zdać sobie sprawę ze skażenia mieszkania, ponieważ pluskwy atakują w nocy, kiedy domownicy śpią. Budzenie się ze skórą pokrytą czerwonymi plamkami jest jednak jednoznacznym sygnałem, że w mieszkaniu urzędują pluskwy. Choć nie roznoszą one tak wielu chorób jak na przykład karaluchy, ich ukąszenie wciąż może zarazić ofiarę gronkowcem złocistym, mogącym doprowadzić nawet do posocznicy.

dezynsekcja Warszawa
 

Choć Internet roi się od domowych sposobów na zwalczenie pluskwy domowej, lepiej to zadanie zlecić specjalistom - popełnienie błędu może sporo kosztować. W celu gruntownego sprzątania wszelkie przedmioty i meble są często usuwanie z mieszkania i oddane na przechowanie rodzinie i znajomym. To natomiast jest niemal gwarancją rozprzestrzenienia plagi na inne mieszkania. Żeby zwalczyć pluskwy skutecznie, należy zrobić to dokładnie, co do jednego osobnika, w przeciwnym wypadku po kilku dniach namnożą się od nowa.

Dla specjalistycznych firm zajmujących się dezynsekcją, na przykład eddrobak, zwalczenie pluskiew to nie problem. Stosują one najnowocześniejsze i najskuteczniejsze metody. Za najbardziej efektywną jest uznawana metoda IPM, czyli metoda kombinowana. Dzięki zastosowaniu różnych technik, na przykład chemicznej, termicznej i mechanicznej, firma ma pewność, że pozbyła się insektów gruntownie, na co daje zresztą wielomiesięczną gwarancje. Dezynsekcja przebiega sprawnie, bez konieczności opuszczania mieszkania na długie godziny, a po powrocie klient znów może poczuć się bezpiecznie we własnym domu. 

Pluskwa domowa to problem... Ale nie dla firmy eddrobak!